A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Шалигинської селищної ради

IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?», приурочений до Дня Незалежності України. Оголошення про старт конкурсу

Дата: 26.07.2024 11:22
Кількість переглядів: 17

Фото без опису

З метою культурно-освітнього розвитку, формування у дітей і підлітків національної ідентичності, патріотичного виховання; збереження культурної спадщини Українського народу; соціальної підтримки талановитої молоді, сприяння їхній самореалізації та творчому розвитку, активного залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності; популяризації волонтерської діяльності дітей та підлітків в умовах воєнного стану, Благодійний фонд «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF (головний організатор), Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять IV Всеукраїнський творчий конкурс «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України.

До участі у Конкурсі запрошуються діти віком від 4 до 18 років з України та української діаспори різних країн світу.

УВАГА! Конкурс розширює напрямки талантів для учасників! Відтепер Конкурс проводиться у 3 категоріях – малюнок, фотографія та пісня.

УЧАСТЬ У КОНКУРСІ БЕЗКОШТОВНА.

КАТЕГОРІЇ ТА НОМІНАЦІЇ, ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

Категорія «Малюнок»

Автором конкурсної роботи у категорії «Малюнок» може бути один учасник конкурсу – дитина віком від 4 до 18 років.

Номінації в категорії «Малюнок»: графічна, живописна техніки – розподіл за віком, Діджитал Арт):

• Перша Молодша група (від 4 до 6 років);

• Друга Молодша група (від 7 до 10 років);

• Середня група (від 11 до 14 років);

• Старша група (від 15 до 18 років);

• Діджитал Арт (без вікового розподілу).

Один учасник Конкурсу має право подати не більше 2 конкурсних робіт на одну чи дві різні тематики, в одній або двох номінаціях. Тобто, якщо (1) дитина малює/пише на папері, картоні, полотні тощо (графічна, живописна техніки тощо), то необхідно обрати одну відповідну вікову номінацію. Якщо (2) учасник Конкурсу володіє комп’ютерним / цифровим мистецтвом, тобто Діджитал Арт, то одна чи дві конкурсні роботи подаються у цій номінації, яка не залежить від віку учасника. Якщо (3) учасник Конкурсу бажає подати одну конкурсну роботу, що намальована на папері і т.д., а другу конкурсну роботу, створену у цифровій формі, тобто Діджитал Арт, то учасник має заповнити дві окремі заявки, прикріпивши в кожну з них по одній конкурсній роботі.

Пропонуємо наступні тематики для конкурсної роботи у категорії «Малюнок» (запропоновані теми не є обов’язковими, їх можна обрати за бажанням):

• «Нащадки славних козаків» - на малюнку зображуються українські захисники, їхні героїчні вчинки та подвиги;

• «Герої без зброї» - на малюнку зображуються рятувальники, лікарі, енергетики, комунальники, волонтери, вчителі тощо, які своєю діяльністю під час повномасштабного вторгнення наближають перемогу України;

• «Історична постать України» - на малюнку зображуються особистості (військові, політичні, культурні, громадські діячі тощо), які зробили в минулому чи роблять наразі значний внесок у формування української державності, здобуття та захист незалежності, суверенітету та виборюють перемогу України;

• «З піснею до Перемоги» - на малюнку зображується сюжет пісні українського виконавця/-ів, яка стала популярною під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, підтримує моральний та бойовий дух українців, описує події сьогодення тощо;

• «Рідний край» - на малюнку зображуються місця (природа чи архітектура), які є візитівкою села, селища, міста, району чи області, в якій наразі мешкає учасник Конкурсу, чи мешкав до початку війни та був вимушений виїхати;

• «Українські традиції» - на малюнку зображуються українські культурні традиції, побут, страви, ремесла тощо;

• Інша тематика конкурсної роботи в рамках загальної теми конкурсу «Що для мене Україна?»

Малюнок має бути виконаний в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, пастель, фарби тощо) на форматі А4, А3 чи А2, або ж Діджитал Арт (цифрове мистецтво) та бути автентичним. Разом із малюнком надається його описання, а саме: назва малюнку, техніка виконання, коротке описання зображеного на малюнку.

Учасник конкурсу гарантує, що конкурсні роботи у категорії «Малюнок» раніше не брали участі в інших конкурсах, є автентичними, не порушують авторські права інших осіб, створені особисто учасником Конкурсу та БЕЗ використання Штучного інтелекту. У разі виявлення на будь-якому етапі конкурсу плагіату, використання ШІ чи інформації про участь роботи в минулому в інших конкурсах, за вмотивованим рішенням Організаційного комітету, роботу буде вилучено з участі в Конкурсі, а учасника – дискваліфіковано. Відповідальність за порушення авторських прав третіх осіб несе учасник Конкурсу та його законний представник.

Оригінал малюнка має бути у наявності в учасника Конкурсу. Конкурсанти зобов’язуються зберігати оригінали Конкурсних робіт до завершення всіх етапів Конкурсу, тобто до 30 вересня 2024 року. Для участі конкурсної роботи у благодійних виставках та / чи інших благодійних заходах Організаційний комітет Конкурсу має право запросити її оригінал.

 

Категорія «Фотографія»

Учасниками цієї категорії можуть бути як одна дитина, так і група дітей, зокрема клас, гурток, колектив тощо. Категорія «Фотографія» не містить окремих номінацій та вікового розподілу.

Учасник Конкурсу (одна дитина чи група дітей) має право подати не більше 5 фотографій (конкурсних робіт), які відображають 1 волонтерську ініціативу, направлену на допомогу українським військовим, переселенцям, постраждалим внаслідок війни, тваринам тощо, яку самостійно реалізував учасник Конкурсу або був основною, вагомою частиною її команди.

Разом із фото надається описання (до 5 речень) зображеної волонтерської ініціативи, а саме: в чому полягала волонтерська ініціатива, ким, де, коли і для кого вона проводилася, кому і як в її результаті допомогли.

 

Категорія «Пісня»

У категорії «Пісня» конкурсна робота має бути виконана сольно, дуетом, музичним гуртом, колективом чи хором.

Конкурсною роботою є відеозапис власного виконання україномовної пісні: кавер-версії відомої пісні, попурі українських пісень чи авторської пісні, яка відповідає загальній тематиці конкурсу. Учасники Конкурсу можуть виконати пісню під музичний супровід (фонограму, акомпанування на музичному/-их інструменті/-ах) чи а капела.

Номінації в категорії «Пісня» (сольне виконання та дует – розподіл за віком учасників, колективне виконання – тріо, квартет, гурт, хор, музичний колектив):

• Молодша група – соло, дует (від 4 до 10 років);

• Середня група – соло, дует (від 11 до 14 років);

• Старша група – соло, дует (від 15 до 18 років);

• музичний колектив – тріо, квартет, гурт, хор тощо (без вікового розподілу).

Один учасник Конкурсу має право подати 1 відеозапис (конкурсну роботу).

Рекомендуємо учасникам Конкурсу у категорії «Пісня» виконати одну пісню із запропонованих:

• українську народу пісню;

• українську пісню, яка стала легендарною, культовою;

• українську пісню часів незалежності, яка відповідає загальній тематиці конкурсу (про любов до Батьківщини, рідного краю, домівки, родини тощо);

• українську пісню, яка стала популярною під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, підтримує моральний та бойовий дух українців, описує події сьогодення тощо;

• попурі українських пісень, зазначених вище;

• авторську пісню, яка відповідає загальній тематиці конкурсу.

Разом із відеозаписом виконання пісні надається наступна інформація: назва пісні, автор/-и її слів і музики, її виконавець, рік виходу пісні, цікавий факт про пісню (у разі наявності).

ПОДАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

Конкурсні роботи подаються виключно в електронному форматі. У категоріях «Малюнок» і «Фотографія» Конкурсна робота має бути відсканована чи якісно сфотографована у форматі jpg, jpeg, png. У категорії «Пісня» виконання пісні учасником Конкурсу має бути зняте на відео без сторонніх звуків та рівним зображенням (бажано у горизонтальному форматі). До конкурсної роботи обов’язково додається короткий опис, що має відповідати вимогам окремої категорії

Прийом конкурсних робіт триває до «04» серпня 2024 року включно.

Конкурсна робота разом із заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові конкурсанта, дати народження, контактного телефону, електронної адреси, місця проживання, контактної інформації законних представників, назви номінації, назви конкурсної роботи та короткого описання, що має відповідати вимогам окремої категорії) подається до Організаційного комітету, шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної GOOGLE-ФОРМИ, розташованої за ПОСИЛАННЯМ, дотримуючись всіх зазначених в ній вказівок.

ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ МІСТЯТЬСЯ У ПОЛОЖЕННІ ПРО КОНКУРС.

Організаційний комітет та Організатори вважають, що конкурсанти та їхні представники, заповнивши GOOGLE-форму та завантаживши у ній конкурсні роботи, згідно чинного законодавства України, надають свою згоду на обробку, збір та розповсюдження відповідної інформації, в тому числі персональних даних, погоджуються на безоплатну демонстрацію конкурсних робіт, розміщення конкурсних робіт на виставках, у мережі Інтернет та ЗМІ; ознайомлені з Положенням про Конкурс, погоджуються з його умовами та визнають результати Конкурсу.

Оголошення переможців Конкурсу планується провести до 31 серпня 2024 року на сайті та у соціальних мережах Благодійного фонду «Об’єднання світових культур». За всіма оголошеннями щодо етапів проведення Конкурсу слідкуйте також у соціальних мережах: Facebook-сторінка UWCFInstagram-сторінка UWCF.

У разі ухвалення Організаторами конкурсу рішення про проведення виставки відібраних робіт учасників Конкурсу, Оргкомітет має право запросити оригінал Конкурсної роботи у категорії «Малюнок» у учасника Конкурсу та роздрукувати Конкурсну роботу у категорії «Фотографія» з метою оформлення та проведення виставки. В окремому запиті про надіслання оригіналу Конкурсної роботи Оргкомітет зазначить спосіб доставки, поштову адресу та контактні дані одержувача.

Контактні дані Оргкомітету. У разі виникнення питань щодо організації та проведення Конкурсу просимо Вас звертатися до Організаційного комітету Конкурсу виключно електронною поштою за адресою: konkurs@uwcfoundation.com

Довідково про Конкурс:У 2020, 2021 та 2023 роках Конкурс «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України, зібрав 23 041 роботу від 13 403 учасників – дітей віком від 3 до 18 років з України та української діаспори з 39 іноземних держав, а саме: Австралії, Австрія, Болгарія, Велика Британія, В'єтнам, Вірменія, Грузія, Данія, Естонія, Єгипет, Ізраїль, Iрландiя, Іспанія, Італія, Казахстану, Канада, Китай, Киргизстану, Кіпру, Латвія, Литва, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. Серед учасників конкурсу – діти, які навчаються чи просто полюбляють малювати, діти-волонтери, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю та неповнолітні, які відбувають покарання у виховних колоніях.

Малюнок однієї з переможниць конкурсу 2021 року став макетом для поштової марки «Українська мрія», випущеної Укрпоштою у 2022 році.

У минулі роки проведення Конкурсу підтримували: Радниця-Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство юстиції України, Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство закордонних справ України, Національна соціальна сервісна служба України, Український державний центр позашкільної освіти, Київська міська рада, Департамент молоді та спорту, Департамент культури та Департамент суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також обласні та місцеві державні адміністрації, Державне підприємство «Центр захисту інформаційного простору України», Асоціація благодійників України та 46 посольств України в різних країнах світу.

Переможців обирали видатні політики, громадські діячі та художники. В перший рік головою журі став Перший Президент України, Герой України КРАВЧУК Леонід Макарович, другий – Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації ГЕРАСИМЧУК Дар’я, третій – Президент України (2005-2010 рр.) Віктор ЮЩЕНКО.


« повернутися

Вхід для адміністратора